€26.12
% €36.59 (28.61% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810035752 P/N: A9A26915 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9A26915 Auxiliary Contact, Acti9, iOF, 2mA to 100mA, 24VAC to 250VAC, 24VDC to 220VDC, Top Connection"
Schneider Electric Auxiliary Contact, Acti9, iOF, 2mA to 100mA, 24VAC to 250VAC, 24VDC to 220VDC, Top Connection
Schneider Electric A9A26915
EAN 3606482129160
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Gerätemontage | FI/LS und Leitungsschutzschalter |
|---|---|
| Funktion | Hilfsschalter |
| Breite in Teilungseinheiten | 0.5 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 1 |
| Anzahl der Fehlersignalschalter | 0 |
| Bemessungsschaltstrom | 0.002A |
| Bemessungsspannung | 240V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Mit Autotest für Fehlerstromfunktion | |
| Geeignet für max. Polzahl der Hauptkontakteinheit (gesamt) | 4 |
| Geeignet für max. Stromstärke der Hauptkontakteinheit | 63A |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9A26915 |
|---|---|
| EAN | 3606482129160 |
| ETIM | EC001286 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (packaged) | 0.04 kg |
Designations
Auxiliary Contact Auxiliary Modules DIN Rail Electrical Accessories Panel Mount Devices
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















