€49.36
% €69.14 (28.61% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810035750 P/N: A9A26909 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9A26909 Auxiliary contact, signal switch, Acti9, iOF/SD+OF, 100mA to 6A, 24VAC to 415VAC, 24VDC to 130VDC, connection top and bottom"
Schneider Electric Auxiliary contact, signal switch, Acti9, iOF/SD+OF, 100mA to 6A, 24VAC to 415VAC, 24VDC to 130VDC, connection top and bottom
Schneider Electric A9A26909
EAN 3606486115152
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Gerätemontage | FI/LS und Leitungsschutzschalter |
|---|---|
| Funktion | Hilfsschalter/Fehlersignalschalter |
| Breite in Teilungseinheiten | 0.5 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 2 |
| Anzahl der Fehlersignalschalter | 1 |
| Bemessungsschaltstrom | 0.1A |
| Bemessungsspannung | 240V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Mit Autotest für Fehlerstromfunktion | |
| Geeignet für max. Polzahl der Hauptkontakteinheit (gesamt) | 4 |
| Geeignet für max. Stromstärke der Hauptkontakteinheit | 63A |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9A26909 |
|---|---|
| EAN | 3606486115152 |
| ETIM | EC001286 |
| Weight | 0.05 kg |
| Weight (packaged) | 0.05 kg |
Designations
Auxiliary contact DIN rail auxiliary modules electrical accessories modular devices signal switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















