€67.03
% €114.60 (41.51% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810007678 P/N: A9A15218 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric A9A15218 Safety transformer iTR, 230V 50-60 Hz, output 12-24 V, 16VA"
Schneider Electric Safety transformer iTR, 230V 50-60 Hz, output 12-24 V, 16VA
Schneider Electric A9A15218
EAN 3606480097805
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Primärspannung | 230V |
|---|---|
| Sekundärspannung 1 | 12V |
| Sekundärspannung 2 | 24V |
| Sekundärspannung 3 | -V |
| Sekundärstromstärke 1 | 1.33A |
| Sekundärstromstärke 2 | 0.66A |
| Sekundärstromstärke 3 | -A |
| Max. Ausgangsleistung | -W |
| Max. Ausgangsstrom | -A |
| Max. Verlustleistung | 3.5W |
| Art des Trafos | Sicherheitstrafo |
| Aufputzmontage | |
| Unterputzmontage | |
| Geeignet für Reiheneinbau | 1 |
| Länge | 60mm |
| Breite | 90mm |
| Höhe | 89mm |
| Breite in Teilungseinheiten | 5 |
| Kurzschlusssicher | 1 |
| Temperaturschutz | 1 |
| Mit Ein-/Ausschalter |
Technical data
| P/N (Part Number) | A9A15218 |
|---|---|
| EAN | 3606480097805 |
| ETIM | EC001547 |
| SCIP | 6edbd8bf-8086-4f8e-a012-80f9e4a1db80 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ630013 |
| Weight | 1.08 kg |
| Weight (packaged) | 1.08 kg |
Designations
Doorbell transformer Doorbell transformer Doorbell transformer for DIN rail mounting Doorbell transformer for DIN rail mounting MET safety transformer Power transformer Power transformer Safety transformer Safety transformer Single-phase safety transformer Standard doorbell transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















