€162.03
% €218.96 (26% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810007616 P/N: 9001SKP35LGG9 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 9001SKP35LGG9 Pilot light Ø 30, green, with high-intensity LED, BA 9s, 24V AC/DC- IP66"
Schneider Electric Pilot light Ø 30, green, with high-intensity LED, BA 9s, 24V AC/DC- IP66
Schneider Electric 9001SKP35LGG9
EAN 0785901669135
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leuchtmelder | 1 |
|---|---|
| Farbe der Linse | grün |
| Ausführung der Fassung | BA9s |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue | 24V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
| Bauform der Linse | rund |
| Ausführung der Linse | hoch |
| Lochdurchmesser | 31mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Kunststoff |
| Farbe Frontring | schwarz |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
Technical data
| P/N (Part Number) | 9001SKP35LGG9 |
|---|---|
| EAN | 0785901669135 |
| ETIM | EC000272 |
| ECLASS | eClass_10_AKF041014 |
| Weight | 0.09 kg |
| Weight (packaged) | 0.09 kg |
Designations
Complete pilot light device Conical pilot light Illuminated push-button Indicator Modular mounting device Modular mounting signal lamp Modular signal lamp Optical signal Optical signal Optical signaling Pilot light Pilot light for distribution Pilot light with neon lamp Pressure switch Recessed pilot light Signal lamp Signal lamp for distribution
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















