€71.84
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810007099 P/N: 88101 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 88101 PrismaSeT-P, Montageplatte, für Festeinbau Motorabgang,Breite=650mm,Höhe=2Module"
Schneider Electric PrismaSeT-P, Mounting plate, for Fixed Motor Control Center Outlet,Width=650mm,Height=2 Modules
Schneider Electric 88101
EAN 3303430881018
Description
PrismaSeT-P, Montageplatte, für Festeinbau Motorabgang,Breite=650mm,Höhe=2ModuleMontageplatte für feste Motorsteuerungszentrale, Höhe 100mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 100mm |
|---|---|
| Breite | 575mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Lochung | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | 88101 |
|---|---|
| EAN | 3303430881018 |
| ETIM | EC000213 |
| SCIP | 6191c205-60d2-4245-b90e-802a00653acc |
| ECLASS | eClass_10_ACO553011 |
| Weight | 1.9 kg |
| Weight (Package) | 1.9 kg |
Designations
Accessories Assembly For fixed motor control center Installation accessories Motor control center Mounting plate Mounting plate for motor control center Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















