€1,565.92
% €2,521.61 (37.9% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810006850 P/N: 65301 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 65301 Triggering device Micrologic 5.0 for Masterpact NW, fixed"
Schneider Electric Triggering device Micrologic 5.0 for Masterpact NW, fixed
Schneider Electric 65301
EAN 3303430653011
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des Motorschutzes | elektronischer Auslöser |
|---|---|
| Polzahl | |
| Bemessungsdauerstrom Iu | 6300A |
| Bemessungsschaltstrom | 6300A |
| Überlastauslöser Stromeinstellung | 560A |
| Kurzschlussauslöserfunktion | verzögert |
| Stromeinstellung verzögerter Kurzschlussauslöser | 840A |
| Stromeinstellung unverzögerter Kurzschlussauslöser | 12600A |
| Mit Erdschlussschutzfunktion | |
| Externe Stromversorgung erforderlich | |
| Spannungsart der Versorgungsspannung | |
| Versorgungsspannung AC 50 Hz | -V |
| Versorgungsspannung AC 60 Hz | -V |
| Versorgungsspannung DC | -V |
| Anzahl der Hilfskontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Wechsler | 0 |
| Spannungsart der Betriebsspannung | AC |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 690V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 690V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Breite | 53.6mm |
| Höhe | 199.5mm |
| Tiefe | 67.5mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 65301 |
|---|---|
| EAN | 3303430653011 |
| ETIM | EC000617 |
| SCIP | 6ac3934d-9e20-40a3-adef-08cec90e29e2 |
| ECLASS | eClass_10_AKF008013 |
| Weight | 0.32 kg |
| Weight (packaged) | 0.37 kg |
Designations
Accessories for motor circuit breakers Electronic trip Magnetic trip Module for motor protection Monitoring unit Motor protection tripping unit Plant protection module Plant protection tripping unit Thermal trip Trip unit Tripping unit Tripping unit for circuit breaker Working current trip
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















