€4,611.30
% €7,116.20 (35.2% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810006844 P/N: 65294 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 65294 Micrologic 6.0 P, for Compact NS, Insert"
Schneider Electric Micrologic 6.0 P, for Compact NS, Insert
Schneider Electric 65294
EAN 3303430652946
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des Motorschutzes | elektronischer Auslöser |
|---|---|
| Polzahl | |
| Bemessungsdauerstrom Iu | 1600A |
| Bemessungsschaltstrom | 1600A |
| Überlastauslöser Stromeinstellung | 252A |
| Kurzschlussauslöserfunktion | verzögert |
| Stromeinstellung verzögerter Kurzschlussauslöser | 378A |
| Stromeinstellung unverzögerter Kurzschlussauslöser | 3200A |
| Mit Erdschlussschutzfunktion | 1 |
| Externe Stromversorgung erforderlich | 1 |
| Spannungsart der Versorgungsspannung | DC |
| Versorgungsspannung AC 50 Hz | -V |
| Versorgungsspannung AC 60 Hz | -V |
| Versorgungsspannung DC | 24V |
| Anzahl der Hilfskontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Wechsler | 0 |
| Spannungsart der Betriebsspannung | AC |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 690V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 690V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Breite | 53.6mm |
| Höhe | 199.5mm |
| Tiefe | 67.5mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 65294 |
|---|---|
| EAN | 3303430652946 |
| ETIM | EC000617 |
| SCIP | 6ac3934d-9e20-40a3-adef-08cec90e29e2 |
| ECLASS | eClass_10_AKF008013 |
| Weight | 0.32 kg |
| Weight (packaged) | 0.32 kg |
Designations
Accessories for Motor Protection Circuit Breaker Electronic Trip Unit Magnetic Trip Module for Motor Protection Monitoring Unit Motor Protection Trip Unit Plant Protection Module Plant Protection Trip Unit Shunt Trip Thermal Trip Trip Unit Trip Unit Trip Unit for Circuit Breaker
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















