€5.05
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810007307 P/N: 5590112 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 5590112 Connector INKA, L=40, mill-finished aluminium TYPE: INKA-SSA AP"
Schneider Electric Connector INKA, L=40, mill-finished aluminium TYPE: INKA-SSA AP
Schneider Electric 5590112
EAN 7315880011200
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Geeignet für Geräteeinbaukanalbreite | 100mm |
|---|---|
| Geeignet für Geräteeinbaukanaltiefe | 72mm |
| Bauform | Kupplung |
| Ausführung | asymmetrisch |
| Werkstoff | sonstige |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Halogenfrei | 1 |
| Oberflächenschutz | |
| Farbe | |
| RAL-Nummer | |
| Mit Potentialausgleich | 1 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Schlagfestigkeit |
Technical data
| P/N (Part Number) | 5590112 |
|---|---|
| EAN | 7315880011200 |
| ETIM | EC000874 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (packaged) | 0.01 kg |
Designations
Connector for equipment mounting duct Connector for skirting duct Coupling for equipment mounting duct Coupling for skirting duct Joint connector for equipment mounting duct Joint connector for skirting duct
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















