€41.66
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810007272 P/N: 5580089 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 5580089 Frontabdeckung 80mm L=2500 mm Aluminium RAL TYP: FCA-F80 AL TYP: FCA-F80 AL RAL*"
Schneider Electric Front cover 80mm L=2500 mm Aluminium RAL TYPE: FCA-F80 AL TYPE: FCA-F80 AL RAL*
Schneider Electric 5580089
EAN 7315880006947
Description
Front cover 80mm L 2500 mm Aluminium RAL TYPE: FCA-F80 AL TYPE: FCA-F80 AL RAL. Front cover for installation carrier with 80-mm front opening. Material: Aluminum, natural anodized or powder-coated.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Breite | 80mm |
|---|---|
| Länge | 2500mm |
| Werkstoff | Aluminium |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Halogenfrei | 1 |
| Antibakterielle Behandlung | |
| Oberflächenschutz | beschichtet |
| Geeignet für Funktionserhalt | |
| Farbe | sonstige |
| RAL-Nummer | |
| Schutzart (IP) | |
| Schlagfestigkeit | |
| Einsatztemperatur | -°C |
Technical data
| P/N (Part Number) | 5580089 |
|---|---|
| EAN | 7315880006947 |
| ETIM | EC000728 |
| Weight | 1.07 kg |
| Weight (Package) | 1.07 kg |
Designations
Accessories for cable duct Accessories for installation duct Cable duct top part Channel top section Cover Cover for cable duct Cover for installation duct Duct cover Duct lid Installation duct top part Lid for cable duct Lid for installation duct Top part Top part for cable duct Top part for installation duct
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















