€23.56
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810007266 P/N: 5580030 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 5580030 Frontabdeckung 40 mm, L=2500 mm, Aluminium Natureloxiert TYP: FCA-F40 AN"
Schneider Electric Front cover 40 mm, L=2500 mm, Aluminum Naturally Anodized TYPE: FCA-F40 AN
Schneider Electric 5580030
EAN 7315885580039
Description
Front cover 40 mm, L 2500 mm, Aluminum Naturally Anodized TYPE: FCA-F40 AN. Front cover for mounting carriers with 40-mm front opening. Material: PVC.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Breite | 40mm |
|---|---|
| Länge | 2500mm |
| Werkstoff | Aluminium |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Halogenfrei | 1 |
| Antibakterielle Behandlung | |
| Oberflächenschutz | anodisiert/eloxiert |
| Geeignet für Funktionserhalt | |
| Farbe | |
| RAL-Nummer | |
| Schutzart (IP) | |
| Schlagfestigkeit | |
| Einsatztemperatur | -°C |
Technical data
| P/N (Part Number) | 5580030 |
|---|---|
| EAN | 7315885580039 |
| ETIM | EC000728 |
| Weight | 0.62 kg |
| Weight (Package) | 0.62 kg |
Designations
Accessories for cable duct Accessories for installation duct Cover Cover for cable duct Cover for installation duct Duct cover Duct lid Lid for cable duct Lid for installation duct Top part Top part for cable duct Top part for installation duct Top part of installation duct Top part of the cable duct Top part of the duct
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















