€27.33
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810007259 P/N: 5532666 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 5532666 TEK 161-3/72 End piece white RAL9010 Material: ABS Type: TEK-ES 161-3/72 9010"
Schneider Electric TEK 161-3/72 End piece white RAL9010 Material: ABS Type: TEK-ES 161-3/72 9010
Schneider Electric 5532666
EAN 7315880060888
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Breite | 21mm |
|---|---|
| Tiefe | 72mm |
| Stärke | -mm |
| Ausführung | universal |
| Geeignet für | links/rechts |
| Schnittkaschierung | |
| Befestigungsart | aufrastbar |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Halogenfrei | 1 |
| Antibakterielle Behandlung | |
| Oberflächenschutz | |
| Farbe | |
| RAL-Nummer | 9010 |
| Mit Schutzfolie | |
| Schutzart (IP) | |
| Einsatztemperatur | -°C |
| Schlagfestigkeit |
Technical data
| P/N (Part Number) | 5532666 |
|---|---|
| EAN | 7315880060888 |
| ETIM | EC000873 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (packaged) | 0.04 kg |
Designations
Baseboard channel end piece Cover plate Device installation channel end piece End cap End cap End closure End plate Final closure
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















