€7.02
Available to order, delivery time: 2-3 Months
Art. No: WST8810007217 P/N: 5440810 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 5440810 Thorsman – Sockelleistenkanal FED-SSJ – Verbindungsstück"
Schneider Electric Thorsman – Skirting Duct FED-SSJ – Connector Piece
Schneider Electric 5440810
EAN 7315885440814
Description
Thorsman FED spleiset form profil aluminium anodisert. Passer for 56 x 30 mm, 101 x 34 mm, 76 x 40 mm, 123 x 34 mm og 161 x 55 mm kanal. Sett med 10 stk.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Geeignet für Geräteeinbaukanalbreite | 56mm |
|---|---|
| Geeignet für Geräteeinbaukanaltiefe | 55mm |
| Bauform | Kupplung |
| Ausführung | universal |
| Werkstoff | sonstige |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Halogenfrei | 1 |
| Oberflächenschutz | |
| Farbe | |
| RAL-Nummer | |
| Mit Potentialausgleich | 1 |
| Schutzart (IP) | |
| Schlagfestigkeit |
Technical data
| P/N (Part Number) | 5440810 |
|---|---|
| EAN | 7315885440814 |
| ETIM | EC000874 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Connector for device installation duct Connector for skirting duct Coupling for device installation duct Coupling for skirting duct Joint connector for device installation duct Joint connector for skirting duct
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















