€38.52
Available to order, delivery time: 2-3 Months
Art. No: WST8810007215 P/N: 5440430 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 5440430 FED Kanal Endstück 123/34 Aluminium natureloxiert Typ:FED-ES12324"
Schneider Electric FED Channel End Piece 123/34 Aluminum Natural Anodized Type:FED-ES12324
Schneider Electric 5440430
EAN 7315885440432
Description
FED channel end piece 123/34 aluminum natural anodized type FED-ES12324. Skirting duct system with installation duct profile with cover, corner parts, 90-degree angles, and end pieces in five sizes. The two smallest sizes (5630 and 7640) have two compartments, 10134 has three, and the two larger sizes (12334 and 16155) have four compartments. The range also includes a connector and a cable tie holder. Material aluminum SS 4104, surface treatment natural anodized or powder-coated in white.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 51mm |
|---|---|
| Breite | 34mm |
| Ausführung | links/rechts |
| Werkstoff | Aluminium |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Halogenfrei | 1 |
| Antibakterielle Behandlung | |
| Oberflächenschutz | anodisiert/eloxiert |
| Geeignet für Funktionserhalt | |
| Befestigungsart | zum Anschrauben |
| Farbe | sonstige |
| RAL-Nummer | |
| Mit Schutzfolie | |
| Schutzart (IP) | |
| Schlagfestigkeit | |
| Einsatztemperatur | -°C |
Technical data
| P/N (Part Number) | 5440430 |
|---|---|
| EAN | 7315885440432 |
| ETIM | EC000866 |
| Weight | 0.03 kg |
| Weight (Package) | 0.03 kg |
Designations
Accessories Cable duct Cable management Channel Duct accessories FED Fittings INKA Skirting duct Trunking
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















