€192.27
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810007206 P/N: 5440120 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 5440120 FED Duct Inner Corner with Cover 100/34 Anodized Aluminum Type:FED-IH10134"
Schneider Electric FED Duct Inner Corner with Cover 100/34 Anodized Aluminum Type:FED-IH10134
Schneider Electric 5440120
EAN 7315885440128
Description
FED duct inner corner with cover 100/34 anodized aluminum type FED-IH10134. Skirting duct system with installation duct profile with cover, corner pieces, 90° angles, and end pieces in five sizes. The two smallest sizes (5630 and 7640) have two compartments, 10134 has three, and the two larger sizes (12334 and 16155) have four compartments. The range also includes a connector and a cable tie holder. Material aluminum SS 4104, surface treatment anodized in natural color or powder coated in white.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 220mm |
|---|---|
| Breite | 34mm |
| Ausführung | Unterteil und Oberteil |
| Winkel | 90° |
| Werkstoff | Aluminium |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Halogenfrei | 1 |
| Antibakterielle Behandlung | |
| Oberflächenschutz | anodisiert/eloxiert |
| Geeignet für Funktionserhalt | |
| Befestigungsart | |
| Farbe | |
| RAL-Nummer | |
| Schutzart (IP) | |
| Mit Schutzfolie | |
| Schlagfestigkeit | |
| Einsatztemperatur | -°C |
Technical data
| P/N (Part Number) | 5440120 |
|---|---|
| EAN | 7315885440128 |
| ETIM | EC000862 |
| Weight | 0.73 kg |
| Weight (packaged) | 0.73 kg |
Designations
Accessories Cable duct Cable management Duct Duct accessories FED Fittings INKA Skirting duct Trunking duct
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















