€2.95
% €4.31 (31.55% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810007185 P/N: 5197825 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 5197825 REDUZIERSTÜCK UFB-RM 20MM"
Schneider Electric REDUCING PIECE UFB-RM 20MM
Schneider Electric 5197825
EAN 7315880046820
Description
REDUCING PIECE UFB-RM 20MM. Constriction sleeve for connecting pipes in adapter UFB-AP. The constriction sleeve is available for four different pipe sizes. Diameter 16, Diameter 20, Diameter 32, and Diameter 40 mm (dimensions according to EN 60423). The hole for the pipe connection is located at the lower edge of the constriction sleeve to hold the pipe in position. Material: PP.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 50mm |
|---|---|
| Anzahl der Einheiten | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | 5197825 |
|---|---|
| EAN | 7315880046820 |
| ETIM | EC002423 |
| SCIP | 90215406-b6bf-44f8-b463-8540d32a6f6b |
| ECLASS | eClass_10_ADI802007 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Cable routing system cable duct columns duct fitting devices trunking duct
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















