€62.47
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810007502 P/N: 490NTW00005 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 490NTW00005 Ethernet Connection Cable, STP Cable, straight, 5m"
Schneider Electric Ethernet Connection Cable, STP Cable, straight, 5m
Schneider Electric 490NTW00005
EAN 3595862002196
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Kabeltyp | SF/UTP |
|---|---|
| Kategorie | 7A (TIA) |
| Länge | 5m |
| Steckverbindertyp Anschluss 1 | RJ45 8(8) |
| Steckverbindertyp Anschluss 2 | RJ45 8(8) |
| Mantel-Farbe | grün |
| Knickschutztülle | angespritzt |
| Rasthebelschutz | 1 |
| Farbe der Knickschutztülle | weiß |
| Ausführung flammwidrig | |
| Halogenfrei nach EN IEC 60754-1 | |
| Halogenfrei nach EN IEC 60754-2 | |
| Halogenfrei nach EN IEC 60754-3 | |
| Ölbeständig nach EN IEC 60811-404 | |
| Kabelkonstruktion | 1x4 |
| AWG-Querschnitt | 24 |
| Pinbelegung | 1:1 |
| NVP-Wert | -% |
| Kompatibel mit Grade2TV nach XP-C 90-483 | |
| Kompatibel mit Grade3TV nach XP-C 90-483 |
Technical data
| P/N (Part Number) | 490NTW00005 |
|---|---|
| EAN | 3595862002196 |
| ETIM | EC001262 |
| ECLASS | eClass_10_ADM962007 |
| Weight | 0.23 kg |
| Weight (packaged) | 0.23 kg |
Designations
Communication Control Modbus Modbus Plus Modbus+ Modicon PLC
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















