€20,983.42
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810006795 P/N: 48771 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 48771 Einschubgehäuseohne Anschlüsse, Korrosionsschutz, für NW2000, 4p"
Schneider Electric Insert housing without connections, corrosion protection, for NW2000, 4p
Schneider Electric 48771
EAN 3303430487715
Description
Insert housing without connections, corrosion protection, for NW2000, 4p.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungsstrom In | 2000A |
|---|---|
| Polzahl | 4 |
| Ausführung als Sammelschienenadapter | |
| Ausführung als Einbaugerät | 1 |
| Anschlussart Hauptstromkreis | Schraubanschluss |
Technical data
| P/N (Part Number) | 48771 |
|---|---|
| EAN | 3303430487715 |
| ETIM | EC002043 |
| SCIP | 0df10453-237c-4c3b-9f16-b1635ca110ac |
| ECLASS | eClass_10_ACN955011 |
| Weight | 39.31 kg |
| Weight (Package) | 39.31 kg |
Designations
Cassette Chassis Insert Insert cassette MTZ2 Masterpact
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















