€58,302.19
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810006793 P/N: 48769 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 48769 Einschubgehäuse ohne Anschlüsse, Korrosionsschutz, für NW4000, 3p"
Schneider Electric Drawer housing without connectors, corrosion protection, for NW4000, 3p
Schneider Electric 48769
EAN 3303430487692
Description
Einschubgehäuse ohne Anschlüsse, Korrosionsschutz, für NW4000, 3p.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungsstrom In | 4000A |
|---|---|
| Polzahl | 3 |
| Ausführung als Sammelschienenadapter | |
| Ausführung als Einbaugerät | 1 |
| Anschlussart Hauptstromkreis | Schraubanschluss |
Technical data
| P/N (Part Number) | 48769 |
|---|---|
| EAN | 3303430487692 |
| ETIM | EC002043 |
| SCIP | 0df10453-237c-4c3b-9f16-b1635ca110ac |
| ECLASS | eClass_10_ACN955011 |
| Weight | 82.47 kg |
| Weight (Package) | 82.47 kg |
Designations
Cassette Chassis Drawer cassette Insert MTZ2 Masterpact
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















