€16,197.23
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810006790 P/N: 48766 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 48766 Einschubgehäuse ohne Anschlüsse, Korrosionsschutz, für NW2000, 3p"
Schneider Electric Drawer housing without connections, corrosion protection, for NW2000, 3p
Schneider Electric 48766
EAN 3303430487661
Description
Drawer housing without connections, corrosion protection, for NW2000, 3p.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungsstrom In | 2000A |
|---|---|
| Polzahl | 3 |
| Ausführung als Sammelschienenadapter | |
| Ausführung als Einbaugerät | 1 |
| Anschlussart Hauptstromkreis | Schraubanschluss |
Technical data
| P/N (Part Number) | 48766 |
|---|---|
| EAN | 3303430487661 |
| ETIM | EC002043 |
| SCIP | 0df10453-237c-4c3b-9f16-b1635ca110ac |
| ECLASS | eClass_10_ACN955011 |
| Weight | 29.73 kg |
| Weight (Package) | 29.73 kg |
Designations
Chassis Einschub Einschubkassette Kassette MTZ2 Masterpact
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















