€2,156.87
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810006672 P/N: 48521 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 48521 MCH Motorantrieb 24/30V DC für MasterPact NW in Einschubtechnik"
Schneider Electric MCH Motor Drive 24/30V DC for MasterPact NW in Drawer Technology
Schneider Electric 48521
EAN 3303430485216
Description
This MCH motor drive is used for the remote control of the MasterPact NT/NW circuit breaker. The motor drive ensures a ready-to-switch drive mechanism. In conjunction with an XF closing coil and an MX opening coil, the MasterPact can be switched on and off. MCH Motor Drive 24/30V DC for MasterPact NW/NW in Drawer Technology This motor drive can only be ordered in conjunction with a configured circuit breaker.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des Schaltantriebs | Motorantrieb |
|---|---|
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 50 Hz | -V |
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 60 Hz | -V |
| Bemessungssteuerspeisespannung DC | 24V |
| Spannungsart zur Betätigung | DC |
Technical data
| P/N (Part Number) | 48521 |
|---|---|
| EAN | 3303430485216 |
| ETIM | EC001030 |
| SCIP | 8105062d-c949-4aef-a371-66dcfc82357e |
| ECLASS | eClass_10_AKF010013 |
| Weight | 1.73 kg |
| Weight (Package) | 1.86 kg |
Designations
Control Drawer Drawer Technology Drive Gear Motor MCH Masterpact Motor Motor Drive NW NWb Remote Control
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















