€575.64
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810006624 P/N: 48452 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 48452 Einschaltspule XF Com 200/250V AC/DC für NW Einschub"
Schneider Electric Closing coil XF Com 200/250V AC/DC for NW drawer unit
Schneider Electric 48452
EAN 3303430484523
Description
This closing coil is used for immediate remote tripping of the circuit breaker MasterPact NT/NW. In conjunction with a shutoff coil MX and a motor mechanism MCH, the MasterPact can be remote controlled. The trip occurs immediately via Modbus communication Immediate closing coil XF Diag & Com 200/250V AC/DC for NW/NW in drawer technology This trip coil can only be ordered in conjunction with Modbus communication.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 50 Hz | 200V |
|---|---|
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 60 Hz | 200V |
| Bemessungssteuerspeisespannung DC | 200V |
| Spannungsart zur Betätigung | AC/DC |
| Ausgeführt als Einschaltspule | 1 |
| Ausgeführt als Ausschaltspule |
Technical data
| P/N (Part Number) | 48452 |
|---|---|
| EAN | 3303430484523 |
| ETIM | EC002483 |
| SCIP | ad764790-535b-4a4e-825e-50fd804b5824 |
| ECLASS | eClass_10_ACN953011 |
| Weight | 1.17 kg |
| Weight (Package) | 1.17 kg |
Designations
Assurance Circuit breaker Closing coil Coil Communication Communication function Diagnostic function Diagnostics Display function Drawer Drawer technology Masterpact Measurement function NW NWb Protection Protection function
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















