€567.33
% €969.85 (41.5% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810005410 P/N: 19032 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 19032 FI-Block Vigi NG125, 3P, 63A, 300mA, Typ A, selektiv"
Schneider Electric RCBO Vigi NG125, 3P, 63A, 300mA, Type A, Selective
Schneider Electric 19032
EAN 3303430190325
Description
The Acti 9 Vigi NG125 RCBO. 3-pole, rated current 63A, rated residual current 300mA, Type A, selective, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 690V AC. Can be mounted to the right of miniature circuit breakers of the NG125 series. Residual current tripping is indicated by a red, mechanical display on the toggle. Terminals are IP 20. Test button for regular functional testing. Tripping unit technology - thermomagnetic. Additional auxiliary modules can be attached (optional) - shunt trip (MXV) and fault signal switch (SDV). The Vigi NG125 RCBO meets the following standards: IEC/EN 61009-1. Furthermore, this series is VDE certified!
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Nennstrom | 63A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.3A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | |
| Polzahl | 3 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 5kA |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 690V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 8kV |
| Verlustleistung | -W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1.5mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Fehlauslöseschutz | |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | 1 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | 25°C |
Technical data
| P/N (Part Number) | 19032 |
|---|---|
| EAN | 3303430190325 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | a7b24ae6-2312-4e67-b7c9-56fce3e8c723 |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Weight | 0.5 kg |
| Weight (Package) | 0.5 kg |
Designations
Earth fault RCBO RCBO Residual current Residual current block Vigi
Login
No reviews found. Share your insights with others.











































