€134.04
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810007485 P/N: 170MCI10001 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 170MCI10001 Vorgeschaltetes Interbus-Kabel"
Schneider Electric Preliminary Interbus Cable
Schneider Electric 170MCI10001
EAN 3595860027139
Description
ASCII interface, fieldbus connections. Accessories. Preliminary Interbus cable, pre-assembled, length 1.0 m.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Funktion | SPS-sonstige Geräte |
|---|---|
| Länge | 1m |
| Geeignet für Eingangskarte SPS | |
| Geeignet für Ausgangskarte SPS | |
| Geeignet für digitale Signale | |
| Geeignet für analoge Signale | |
| Ausführung elektrischer Anschluss | sonstige |
| Polzahl |
Technical data
| P/N (Part Number) | 170MCI10001 |
|---|---|
| EAN | 3595860027139 |
| ETIM | EC000237 |
| SCIP | e618c0ab-f100-4cee-8aef-090f73ce1a54 |
| ECLASS | eClass_10_AFR598003 |
| Weight | 0.07 kg |
| Weight (Package) | 0.07 kg |
Designations
Control Modicon Modicon Momentum Momentum PLC
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















