€102.33
% €174.93 (41.5% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810005085 P/N: 15331 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 15331 Zeitschaltuhr mechanisch IHH 7j 1c ARM, 1 TE, 7 Tage, 1 Kanal"
Schneider Electric Mechanical Timer Switch IHH 7y 1c ARM, 1 TE, 7 Days, 1 Channel
Schneider Electric 15331
EAN 3303430153313
Description
Acti 9 MIN / IHP / IH. Electromechanical timer switches IH. Timer switch IHH 7y ARM, 7 days. Power reserve 100 hours, channels 1, TE 1. Comes with a multilingual quick start guide. Holiday circuit for article CCT15338 and CCT15367.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Montageart | DIN-Schiene |
|---|---|
| Anzahl der Kanäle | 1 |
| Versorgungsspannung | 230V |
| Spannungsart der Versorgungsspannung | AC |
| Frequenz der Versorgungsspannung | 50Hz |
| Gangreserve in Stunden | 150 |
| Gangreserve in Jahren | |
| Ganggenauigkeit pro Tag | 1s |
| 60 min Programm | |
| 24 h Programm | |
| Wochenprogramm | 1 |
| Jahresprogramm | |
| Netzsynchron | |
| Quarzgesteuert | |
| Kontaktausführung | Öffner |
| Kürzeste Schaltzeit Kanal 1 | 120min |
| Kürzeste Schaltzeit Kanal 2 | -min |
| Programmscheibenteilung 1 | 120min |
| Programmscheibenteilung 2 | -min |
| Automatische Sommer-/Winterzeitumstellung | |
| Geeignet für Handbedienung | 1 |
| Schaltungsvorwahl | 1 |
| Nennschaltstrom bei 250 V AC | 16A |
| Max. Schaltleistung LED | -W |
| Potentialfreier Schaltkontakt | 1 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Breite | 18mm |
| Höhe | 90mm |
| Tiefe | 66mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 15331 |
|---|---|
| EAN | 3303430153313 |
| ETIM | EC002304 |
| SCIP | 51645430-ab03-4d5b-9ca4-cf8bc05b4a81 |
| ECLASS | eClass_10_ACN651011 |
| Weight | 0.09 kg |
| Weight (Package) | 0.09 kg |
Designations
Analog distribution board timer switch Distribution board timer switch Mechanical timer switch for DIN rail Mechanical timer switch for front panel mounting Time switch Timer switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















