€11.26
% €16.12 (30.15% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810005001 P/N: 10200 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 10200 Kaedra Gehäuse - Ersatzblende für DIN-Reihe 12TE"
Schneider Electric Kaedra Enclosure - Replacement Cover for DIN Rail 12TE
Schneider Electric 10200
EAN 3303430102007
Description
Kaedra enclosure - replacement cover. Cover for 12 TE. Dimensions 250 x 150 x 25 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 150mm |
|---|---|
| Breite | 250mm |
| Tiefe | 25mm |
| Anzahl der Reihen | 1 |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Scharnierend | |
| Schnellschließend | |
| Schutzart (IP) | |
| Farbe | grau |
| Transparent |
Technical data
| P/N (Part Number) | 10200 |
|---|---|
| EAN | 3303430102007 |
| ETIM | EC000775 |
| ECLASS | eClass_10_ACN397011 |
| Weight | 0.07 kg |
| Weight (Package) | 0.07 kg |
Designations
Blank cover Blank cover for rider fuse cutouts Circuit breaker cover Cover Cover for distribution field Device cover Distribution cover Distribution field cover Touch protection assembly Touch protection cover Touch protection cover for distribution field Touch protection cover for rider fuses
Login
No reviews found. Share your insights with others.























