€4.26
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810208500 P/N: 80.301.414 Manufacturer: ION INDUSTRIES
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "ION INDUSTRIES 80.301.414 4-gang cover frame J1 Alpine White"
ION INDUSTRIES 4-gang cover frame J1 Alpine White
ION INDUSTRIES 80.301.414
EAN 8718836971181
Description
The 4-gang frame is white and can be used around central plates of LED dimmers, sockets and other switching devices. Within the J1 series, this cover frame has the standard dimensions of 295 mm x 80 mm. The 4-gang frame is compatible with all A-brands of LED dimmers, including the ION INDUSTRIES product range. This gives your wall an absolutely stylish finish.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Length | 80 mm |
|---|---|
| Width | 295 mm |
| Depth | 11 mm |
| Protection Class | IP20 |
| RAL Color | 9016 |
| Color | Alpinweiß |
| TÜV | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | 80.301.414 |
|---|---|
| EAN | 8718836971181 |
| Weight | 0.02 kg |
| Weight (packaged) | 0.023 kg |
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















