€9.59
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810208496 P/N: 80.300.516 Manufacturer: ION INDUSTRIES
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "ION INDUSTRIES 80.300.516 5-gang cover frame V1 Matt Black"
ION INDUSTRIES 5-gang cover frame V1 Matt Black
ION INDUSTRIES 80.300.516
EAN 8718836971143
Description
The 5-gang frame has a matt black color and can be used around the central plates of LED dimmers as well as sockets and other switching devices. Within the V1 series, this cover frame has the standard dimensions of 369 mm x 85 mm. The 5-gang frame is compatible with all A-brand LED dimmers, including the ION INDUSTRIES range. This gives your wall an absolutely stylish finish.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Length | 85 mm |
|---|---|
| Width | 369 mm |
| Depth | 11 mm |
| Protection Class | IP20 |
| RAL Color | 9017 |
| Color | Mattschwarz |
| TÜV | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | 80.300.516 |
|---|---|
| EAN | 8718836971143 |
| Weight | 0.02 kg |
| Weight (packaged) | 0.023 kg |
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















