€796.67
% €1,230.00 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810047165 P/N: GWP2901 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWP2901 Versorgungseinheit SMART PRO 2+2 M 1-10V"
GEWISS SMART [PRO] 2.0 - POWER SUPPLY UNIT 1-10V 220-240V FOR 2+2M VERSION
GEWISS GWP2901
EAN 8034035006159
Description
Eine der moeglichen Vorsorgungseinheit zm betrieb mit Strahler der Baureihe SMARTPRO
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anwendung | Innen-/Aussenbereich |
|---|---|
| Ausführung | 1-10V |
| Beschreibung | Spannungsversorgung 1-10V |
| Betriebstemperatur | -30°C ÷ +50 °C |
| Garantie | 5 Jahre |
| Gewicht (kg) | 6.5 |
| Gruppe | xyz |
| Isolations- klasse | I |
| Maximale Windangriffsfläche | 0.139 m2 |
| Schlagfestigkeit | IK08 |
| Schutzart | IP66 |
| Spannung | 220-240 V - 50/60 Hz |
| Treiber-Fehlerrate | F10 = 80.000h Tq25°C |
| Typ | Power Packs |
| Überspannungsfestigkeit | DM 5KV / CM 10KV |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWP2901 |
|---|---|
| EAN | 8034035006159 |
| ETIM | EC002924 |
| Weight | 7.484 kg |
| Weight (Package) | 8.117 kg |
Designations
Supply unit
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















![GEWISS GWP2901 SMART [PRO] 2.0 - POWER SUPPLY UNIT 1-10V 220-240V FOR 2+2M VERSION (img_001) GEWISS GWP2901 SMART [PRO] 2.0 - POWER SUPPLY UNIT 1-10V 220-240V FOR 2+2M VERSION (img_001)](https://wsu-media.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/prod/sw6/public/media/a3/46/54/1769438861/gewiss-gwp2901_001.webp?ts=1769438861)
![GEWISS GWP2901 SMART [PRO] 2.0 - POWER SUPPLY UNIT 1-10V 220-240V FOR 2+2M VERSION (img_002) GEWISS GWP2901 SMART [PRO] 2.0 - POWER SUPPLY UNIT 1-10V 220-240V FOR 2+2M VERSION (img_002)](https://wsu-media.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/prod/sw6/public/media/dd/d8/52/1769438862/gewiss-gwp2901_002.webp?ts=1769438862)