€652.07
% €1,006.74 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046411 P/N: GWD9906 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD9906 PV-Generatoranschlussgehaeuse 2 Strings 800V DC 20A Schutzklasse II IP65"
GEWISS BOARD WITH 2 PRE-WIRED STRINGS - 800V DC - 20A - 12 MODULES
GEWISS GWD9906
EAN 8011564780682
Description
90 PV range Products for photovoltaic systems. The 90 PV range comprises 2 versions of string boards able to meet the most varying photovoltaic plant engineering requirements, from the residential context to the commercial/industrial one. In addition to string boards, the range also includes modular products specifically for the DC side of the photovoltaic system.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Strings | 2.0 |
|---|---|
| Anz. TE EN 50022 | 1x12 |
| Bemessungs- strom | 20.0 A |
| Gruppe | xyz |
| String- spannung | 800 V DC |
| Typ | PV-Generator Anschlussgehäuse |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD9906 |
|---|---|
| EAN | 8011564780682 |
| ETIM | EC000214 |
| Weight | 2.54 kg |
| Weight (Package) | 2.54 kg |
Designations
Board
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















