€256.62
% €336.77 (23.8% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046404 P/N: GWD6809 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6809 Drehstromwandlerzaehler Reiheneinbaugeraet 400V 80A Digital MID Klasse 1 4TE"
GEWISS ENERGY METER - MID - THREE PHASE - DIGITAL - USING TA/5A - IP20 - 4 MODULES - DIN RAIL MOUNTING
GEWISS GWD6809
EAN 8011564886780
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anschluss | Über Wandler 5A |
|---|---|
| Anz. Stellen | 6 Stellen + 2 Nachkomma |
| Anzahl TE EN 50022 | 4.0 |
| Bemessungs- spannung (V) | 400 ac |
| Beschreibung | IP-Energiezähler |
| Geeignet für | I-CON, I-ON und I-ON WALL mit RFID-Lesegerät |
| Genauigkeits- klasse | 1 (Wirkenergie) 2 (Blindenergie) |
| Gruppe | Konventionelle Energiesteuerung |
| Integrierter Modbus | Nein |
| Typ | Komfort und Energieeinsparung |
| Typ MID | Ja |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6809 |
|---|---|
| EAN | 8011564886780 |
| ETIM | EC001506 |
| Weight | 0.22 kg |
| Weight (Package) | 0.22 kg |
Designations
Energy meter
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















