€492.52
% €760.41 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046403 P/N: GWD6807 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6807 Drehstromzaehler Reiheneinbaugeraet 400V 80A Digital MID Klasse 1 4TE"
GEWISS ENERGY METER - MID - THREE PHASE - DIGITAL - DIRECT 80A - IP20 - 4 MODULES - DIN RAIL MOUNTING
GEWISS GWD6807
EAN 8011564886773
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anschluss | Direkt (Imax=80A) |
|---|---|
| Anz. Stellen | 6 Stellen + 2 Nachkomma |
| Anzahl TE EN 50022 | 4.0 |
| Bemessungs- spannung (V) | 400 ac |
| Genauigkeits- klasse | 1 (Wirkenergie) 2 (Blindenergie) |
| Gruppe | Konventionelle Energiesteuerung |
| Integrierter Modbus | Nein |
| Typ | Komfort und Energieeinsparung |
| Typ MID | Ja |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6807 |
|---|---|
| EAN | 8011564886773 |
| ETIM | EC001506 |
| Weight | 0.36 kg |
| Weight (Package) | 0.36 kg |
Designations
Energy meter
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















