€153.38
% €236.81 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046402 P/N: GWD6801 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6801 Wechselstromzaehler Reiheneinbaugeraet 230V 32A Digital Klasse 1 1TE"
GEWISS ENERGY METER FOR DIRECT CONNECTION - SINGLE-PHASE - DIGITAL - 40A - IP20 - 1 MODULE - DIN RAIL MOUNTING
GEWISS GWD6801
EAN 8011564812413
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Stellen | 5 Stellen + 2 Nachkomma |
|---|---|
| Anzahl TE EN 50022 | 1 |
| Bemessungs- spannung (V) | 230 ac |
| Genauigkeits- klasse | 1 |
| Gruppe | Konventionelle Energiesteuerung |
| I max (A) | 40.0 A |
| Integrierter Modbus | Nein |
| Typ | Komfort und Energieeinsparung |
| Typ MID | Nein |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6801 |
|---|---|
| EAN | 8011564812413 |
| ETIM | EC001506 |
| Weight | 0.07 kg |
| Weight (Package) | 0.07 kg |
Designations
Energy meter
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















