€98.66
% €152.32 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046393 P/N: GWD6779 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6779 Daemmerungsschalter 1M"
GEWISS TWILIGHT SWITCH - OUTDOOR PROBE - 1…100LUX - 1 NO CONTACT - 1 MODULE
GEWISS GWD6779
EAN 8034035007101
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl TE EN 50022 | 1 |
|---|---|
| Bemessungs- spannung (V) | 230V ac |
| Gang- reserve | Nein |
| Gruppe | xyz |
| Helligkeits- bereich | 1...100 lux |
| Kontakt Schaltvermögen | 16 A |
| Typ | Analoge Zeitschaltuhren |
| Typ Kontakt | 1 S |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6779 |
|---|---|
| EAN | 8034035007101 |
| ETIM | EC001645 |
| Weight | 0.14 kg |
| Weight (Package) | 0.14 kg |
Designations
Switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















