€114.84
% €177.31 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046392 P/N: GWD6776 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6776 Schaltuhr Analog 230V 16A 1W Schaltabstand 2h Wochenprogramm mit Gangreserve 150h 3TE"
GEWISS WEEKLY TIME SWITCH - CHARGE RESERVE 150H - 1 CHANGEOVER CONTACT - 2.5 MODULES
GEWISS GWD6776
EAN 8034035007057
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl TE EN 50022 | 2.5 |
|---|---|
| Bemessungs- spannung (V) | 230V ac |
| Gang- reserve | 150 h |
| Gruppe | xyz |
| Kontakt Schaltvermögen | 16 A |
| Typ | Analoge Zeitschaltuhren |
| Typ Kontakt | 1 Wechsler |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6776 |
|---|---|
| EAN | 8034035007057 |
| ETIM | EC002304 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















