€79.39
% €122.57 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046390 P/N: GWD6772 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6772 analoge Tageszeitschaltuhr mit Gangreserve"
GEWISS COMPACT DAILY TIME SWITCH - CHARGE RISERVE 150H - 1 NO CONTACT - 1 MODULE
GEWISS GWD6772
EAN 8034035007019
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl TE EN 50022 | 1 |
|---|---|
| Bemessungs- spannung (V) | 230V ac |
| Gang- reserve | 150 h |
| Gruppe | xyz |
| Kontakt Schaltvermögen | 16 A |
| Typ | Analoge Zeitschaltuhren |
| Typ Kontakt | 1 S |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6772 |
|---|---|
| EAN | 8034035007019 |
| ETIM | EC002304 |
| Weight | 0.09 kg |
| Weight (Package) | 0.09 kg |
Designations
Switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















