€84.01
% €129.71 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 6-8 Weeks
Art. No: WST8810046302 P/N: GWD6446 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6446 Schutzmodul fuer Ueberspannungsableiter Typ 2 40kA 600 V DC 1TE"
GEWISS LST - EXTRACTABLE SPARE CARTRIDGE - 40KA 600V DC - TYPE 2
GEWISS GWD6446
EAN 8011564775145
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungs- spannung | 600 V DC |
|---|---|
| Geeignet für | GWD6426 und GWD6428 |
| Gruppe | xyz |
| Max. Ableitstoßstrom | 40.0 kA |
| Typ | Photovoltaik |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6446 |
|---|---|
| EAN | 8011564775145 |
| ETIM | EC000941 |
| Weight | 0.05 kg |
| Weight (Package) | 0.05 kg |
Designations
Cartridge
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















