€118.70
% €183.26 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 6-8 Weeks
Art. No: WST8810046300 P/N: GWD6442 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6442 Schutzmodul fuer Ueberspannungsableiter Typ 2 40kA 400 V Aussenleiter 1TE"
GEWISS LST - EXTRACTABLE SPARE CARTRIDGE - PHASE 40KA 400V - TYPE 2
GEWISS GWD6442
EAN 8011564775121
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Pole | - |
|---|---|
| Bemessungs- spannung | 400 V AC |
| Geeignet für | von GWD6407 bis GWD6420 |
| Gruppe | xyz |
| Max. Ableitstoßstrom | 40.0 kA |
| Typ | Phase |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6442 |
|---|---|
| EAN | 8011564775121 |
| ETIM | EC000941 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
Cartridge
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















