€92.49
% €142.80 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810046299 P/N: GWD6441 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6441 Schutzmodul fuer Ueberspannungsableiter Typ 2 40kA 230 V Aussenleiter 1TE"
GEWISS LST - EXTRACTABLE SPARE CARTRIDGE - PHASE 40KA - TYPE 2
GEWISS GWD6441
EAN 8011564775114
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Pole | - |
|---|---|
| Bemessungs- spannung | 230 V AC |
| Geeignet für | von GWD6407 bis GWD6420 |
| Gruppe | xyz |
| Max. Ableitstoßstrom | 40.0 kA |
| Typ | Phase |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6441 |
|---|---|
| EAN | 8011564775114 |
| ETIM | EC000941 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
Cartridge
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















