€291.35
% €449.82 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046291 P/N: GWD6426 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6426 Ueberspannungsableiter mit tauschbarem Modul Typ 2 600V DC 40kA 3P 3TE"
GEWISS LST - SURGE PROTECTIVE DEVICE FOR PHOTOVOLTAIC APPLICATIONS - 40KA 600V DC - TYPE 2
GEWISS GWD6426
EAN 8011564775039
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl TE EN 50022 | 3.0 |
|---|---|
| Bemessungs- spannung DC | 600.0 V |
| Beschreibung | Überspannungsableiter |
| Fern- signalisierung | Nein |
| Gruppe | xyz |
| Max. Ableitstoßstrom | 40.0 kA |
| Typ | Modulare Geräte |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6426 |
|---|---|
| EAN | 8011564775039 |
| ETIM | EC000941 |
| Weight | 0.3 kg |
| Weight (Package) | 0.3 kg |
Designations
Limiter
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















