€110.22
% €170.17 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810046284 P/N: GWD6411 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6411 Ueberspannungsableiter mit tauschbarem Modul Typ 2 230V 40kA 1P 1TE"
GEWISS LST - SURGE PROTECTIVE DEVICE - 1P 40KA - TYPE 2 - 1 MODULE
GEWISS GWD6411
EAN 8011564774865
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Pole | 1P |
|---|---|
| Anzahl TE EN 50022 | 1 |
| Bemessungs- spannung AC | 230.0 V |
| Fern- signalisierung | Nein |
| Gruppe | xyz |
| Max. Ableitstoßstrom | 40.0 kA |
| Typ | Indirekte Entladungen |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6411 |
|---|---|
| EAN | 8011564774865 |
| ETIM | EC000941 |
| Weight | 0.1 kg |
| Weight (Package) | 0.1 kg |
Designations
Limiter
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















