€453.98
% €700.91 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046278 P/N: GWD6401 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD6401 Ueberspannungsableiter mit tauschbarem Modul Typ 1+2 230V 12.5kA 1P+N 2TE"
GEWISS LST - SURGE PROTECTIVE DEVICE - 1P+N 12,5KA - TYPE 1+2 - 2 MODULES
GEWISS GWD6401
EAN 8011564801998
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Pole | 1P+N |
|---|---|
| Anzahl TE EN 50022 | 2.0 |
| Bemessungs- spannung AC | 230.0 V |
| Blitzstoß- strom | 12.5 kA |
| Fern- signalisierung | Nein |
| Gruppe | xyz |
| Max. Ableitstoßstrom | 65.0 kA |
| Typ | Direkte und indirekte Entladungen |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD6401 |
|---|---|
| EAN | 8011564801998 |
| ETIM | EC000941 |
| Weight | 0.29 kg |
| Weight (Package) | 0.29 kg |
Designations
Limiter
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















