€329.89
% €509.32 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046228 P/N: GWD4227R Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWD4227R RESTART RM + MDC 2P C16A 0.03A 3TE"
GEWISS RESTART RM - 2 POLES - COUPLED WITH MDC - 16 A 4500A TYPE A CURVE C Idn=0,03 A 230 V - 3 MODULES EN 50022
GEWISS GWD4227R
EAN 8011564722194
Description
90 ReStart Range Automatic reclosing devices. In the event the switch trips, the ReStart devices, after checking the system status, restore the power supply thereby ensuring maximum continuity of service in complete safety. Available for both residual current circuit breakers and residual current circuit breakers with overcurrent protection, the range is characterized by the Autotest functions, with periodic and automatic control of the residual current protection without interrupting the power supply and PRO with extended control of the system.
Product Attributes
| Anz. TE EN 50022 | 3 |
|---|---|
| Anzahl TE EN 50022 | 3.0 |
| Artikelnr. | ReStart Rm 2P |
| Automatische Wiedereinschaltung bei Fehlauslösung | Ja |
| Bemessungs- frequenz (Hz) | 50 - 60 Hz |
| Bemessungs- spannung | 230.0 V |
| Bemessungs- spannung AC | 230.0 V |
| Bemessungsfehlerstrom | 30 mA |
| Bemessungsstoß spannungsfestigkeit (Uimp) | 4.0 kV |
| Beschreibung | Automatische Wiedereinschalteinrichtung |
| Betriebstemperatur | -5°C ÷ +40°C |
| Electrocod | 1414 |
| Gruppe | xyz |
| Isolationsprüfung | Ja |
| Isolationsspannung (Ui) | 500.0 V |
| Kompatibilität mit WiFi-Schnittstelle | Nein |
| Lagertemperatur | -40 +70 °C |
| Max. Betriebsfrequenz | 30 Schalt./h |
| Mechanische Lebensdauer | 4000 |
| Netzform | TT - TN-S |
| Norm | EN 50557 |
| Prüfspannung zwischen den Polen und Erde | 2500 Vac für 1 Minute |
| Ständige Anlagenkontrolle im Fehlerfall (Bereitschaftsmodus) | Nein |
| Typ | Für Fehlerstrom-Leitungsschutzschalter |
| Typ Fehlerstromschutz | A |
| Widerstand gegen Erde für Freigabe der Wiedereinschaltung (Rd) | 16 kΩ |
| Widerstand gegen Erde für Sperren der Wiedereinschaltung (Rdo) | 8kΩ |
| Überspannungs- kategorie | III |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWD4227R |
|---|---|
| EAN | 8011564722194 |
| ETIM | EC002693 |
| Weight | 0.42 kg |
| Weight (Package) | 0.42 kg |
Designations
Reset device
Login
No reviews found. Share your insights with others.
















