€80.16
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810046164 P/N: GWA1502 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GWA1502 ZigBee Tasterschnittstelle 2 Kanal 230V"
GEWISS CONTACT INTERFACE - 2 CHANNELS - 230V - ZIGBEE
GEWISS GWA1502
EAN 8011564876460
Description
Connected SMART HOME Connected Smart Home system. The connected system, based on the Zigbee wireless protocol, offers a full range of solutions for smart homes and small offices that are suitable for both new buildings and renovations. It enables you to control safety, comfort and consumption, through a unique user experience, using the Home Gateway APP and EGO Smart plates. The system integrates with the Google Home IoT platforms, Amazon Alexa and IFTTT, and all functions can be controlled with Google and Alexa voice assistants.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Abmessungen BxHxT (mm) | 42x40x20 |
|---|---|
| Ausgangsleistung | 8 dBm |
| Betriebs- temperatur | -5 ÷ +45 °C |
| Electrocod | 051A |
| Gruppe | Verbundene versenkbare Schnittstellen für Steuergeräte |
| Kommunikationsprotokoll | ZigBee (IEEE 802.15.4) |
| Lagertemperatur | -25 ÷ +70 °C |
| Norm | 2014/53/EU, EN 60669-2-1, EN 60669-1, ETSI EN 300-328 |
| Relative Luftfeuchtigkeit (nicht kondensierend) | Max 93% |
| Schutzart | IP20 |
| Typ | Steuergeräte |
| Versorgungs- spannung | 230V ac - 50 Hz |
Technical data
| P/N (Part Number) | GWA1502 |
|---|---|
| EAN | 8011564876460 |
| ETIM | EC000436 |
| Weight | 0.02 kg |
| Weight (Package) | 0.06 kg |
Designations
Interface
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















