€292.12
% €451.01 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046138 P/N: GW97730 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW97730 Lasttrennschalter MSS250 250A 4P"
GEWISS SWITCH-DISCONNECTOR - MSS 250 - 4P 250A 400V
GEWISS GW97730
EAN 8011564211506
Description
97 MSS Range Rotary switch disconnectors. The MSS rotary control switch disconnectors guarantee robustness and reliability in the control and isolation of circuits up to 630 A. The range consists of four different sizes depending on the current with high performance both in alternating current and in direct current.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Pole | 4P |
|---|---|
| Bemessungs- spannung | 400.0 V |
| Bemessungs- strom | 250.0 A |
| Gruppe | xyz |
| Typ | Griff |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW97730 |
|---|---|
| EAN | 8011564211506 |
| ETIM | EC001545 |
| Weight | 2.002 kg |
| Weight (Package) | 2.002 kg |
Designations
Disconnector
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















