€15.57
% €62.12 (74.94% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810046126 P/N: GW96997 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW96997 Gabelkammschiene 2polig 63A 56TE"
GEWISS FORK BUSBAR - 2P 63A - 1 METRE
GEWISS GW96997
EAN 8011564276475
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungs- strom | 63 A |
|---|---|
| Gruppe | xyz |
| Länge | 1 Meter (56 TE) |
| Typ | 2P |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW96997 |
|---|---|
| EAN | 8011564276475 |
| ETIM | EC000215 |
| Weight | 0.32 kg |
| Weight (Package) | 0.32 kg |
Designations
Busbar
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















