€12.03
% €51.41 (76.6% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810046000 P/N: GW96492 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW96492 Gabelkammschiene 3 polig 12TE fuer 1 FI 3TE und 9 LS- Schalter 1Pol."
GEWISS BUSBAR 1 X SD 4P (3M) + 9 X MT 1P (1M)
GEWISS GW96492
EAN 8011564787520
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungs- strom | 63 A |
|---|---|
| Geräte- typ | IDP 4-polig - 3 TE |
| Gruppe | xyz |
| Länge | 12 TE |
| Typ | 3P |
| Typ Abgänge | Bis 9 MT 1P / 3 MT 3P |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW96492 |
|---|---|
| EAN | 8011564787520 |
| ETIM | EC000215 |
| Weight | 0.14 kg |
| Weight (Package) | 3 kg |
Designations
90AM Automatenschiene Kammschiene Sammelschiene Stiftkammschiene Verdrahtungsschiene
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















