€357.63
% €552.16 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810045967 P/N: GW96339 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW96339 Netzabkoppler Reiheneinbaugeraet 230V 16A Ueberwachungsspannung 230V DC 1TE"
GEWISS MAIN DISCONNECTION SWITCH WITH SELF LEARNING FUNCTION - 16A 230V AC - 1 MODULE
GEWISS GW96339
EAN 8011564189928
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl TE EN 50022 | 1 |
|---|---|
| Bemessungs- spannung (V) | 230 ac |
| Bemessungs- strom | 16.0 A |
| Beschreibung | Trennschalter |
| Gruppe | xyz |
| Typ | Netzfreischalter |
| Überwachungs- spannung (V) | 5 - 230 DC |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW96339 |
|---|---|
| EAN | 8011564189928 |
| ETIM | EC001651 |
| Weight | 0.12 kg |
| Weight (Package) | 0.12 kg |
Designations
Disc
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















