€113.30
% €174.93 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810045958 P/N: GW96314 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW96314 Sicherungslasttrennschalter 690V AC 100A 3P+N Zylindersicherung 22x58 8TE"
GEWISS DISCONNECTABLE FUSE HOLDER - 3P+N 22X58 690V 100A - 8 MODULES
GEWISS GW96314
EAN 8011564775541
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Pole | 3P+N (N rechts) |
|---|---|
| Anzahl TE EN 50022 | 8.0 |
| Bemessungs- spannung | 690 V AC |
| Bemessungs- strom | 100.0 A |
| Gruppe | xyz |
| Sicherung Größe (mm) | 22x58 |
| Typ | Sicherungstrennschalter |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW96314 |
|---|---|
| EAN | 8011564775541 |
| ETIM | EC002705 |
| Weight | 0.7 kg |
| Weight (Package) | 0.7 kg |
Designations
Fuse holder
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















