€69.83
% €107.81 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810045957 P/N: GW96313 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW96313 Sicherungslasttrennschalter 690V AC 50A 3P+N Zylindersicherung 14x51 6TE"
GEWISS DISCONNECTABLE FUSE-HOLDER - 3P+N 14X51 690V 50A - 6 MODULES
GEWISS GW96313
EAN 8011564113824
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Pole | 3P+N (N rechts) |
|---|---|
| Anzahl TE EN 50022 | 6.0 |
| Bemessungs- spannung | 690 V AC |
| Bemessungs- strom | 50.0 A |
| Gruppe | xyz |
| Sicherung Größe (mm) | 14x51 |
| Typ | Sicherungstrennschalter |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW96313 |
|---|---|
| EAN | 8011564113824 |
| ETIM | EC002705 |
| Weight | 0.46 kg |
| Weight (Package) | 0.46 kg |
Designations
Fuse holder
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















