€16.65
% €25.70 (35.21% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810045950 P/N: GW96302 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW96302 Sicherungslasttrennschalter 690V AC 32A 2P Zylindersicherung 10.3x38 1TE"
GEWISS DISCONNECTABLE FUSE-HOLDER - 2P 10,3X38 690V 32A - 2 MODULES
GEWISS GW96302
EAN 8011564113756
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Pole | 2P |
|---|---|
| Anzahl TE EN 50022 | 2.0 |
| Bemessungs- spannung | 690 V AC |
| Bemessungs- strom | 32.0 A |
| Gruppe | xyz |
| Sicherung Größe (mm) | 10,3x38 |
| Typ | Sicherungstrennschalter |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW96302 |
|---|---|
| EAN | 8011564113756 |
| ETIM | EC002705 |
| Weight | 0.13 kg |
| Weight (Package) | 0.13 kg |
Designations
Fuse holder
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















